Plan Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN), to dokument planistyczny wymagany często na etapie ubiegania się o dofinansowanie z RPO lub WFOŚiGW, w przypadku projektów związanych z ograniczeniem niskiej emisji – t.j. np. na:
Celem opracowania dokumentu jest przedstawienie planu faktycznych działań gminy służących redukcji emisji zanieczyszczeń do powietrza. Zapisanym pozycjom musi odpowiadać konkretna, liczbowa wartości ograniczenia emisji pyłów i CO2, osiągniętej w wyniku ich realizacji. Dane zawarte w Planie, zgodnie z wytycznymi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, mają być oparte o wyniki inwentaryzacji terenowej. Integralną część opracowania musi stanowić opis sytuacji ogólnej oraz harmonogram rzeczowo finansowy i założenia formalne wdrażania Planu.
Oferujemy opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej według następującego schematu działań:
Prowadzimy każdy projekt do momentu uzyskania pozytywnej opinii WFOŚiGW. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej oraz uchwalenia dokumentu przez Radnych Gminy. Mamy w tym temacie bardzo duże doświadczenie. W zakładce Referencje znajduje się wykaz zrealizowanych opracowań. Dzięki wypracowanej przez nas metodyce możemy sobie pozwolić na niskie ceny przy jednoczesnej najwyższej jakości naszych usług. |